اردوهای دانشگاه فلسطین: تهدیدی برای ارزش های انسانی


محتوای مقاله

اردوی حامی فلسطین در دانشگاه تورنتو (U of T) در 2 می به عنوان نوعی مقاومت دانشجویی در برابر درگیری بین حماس و اسرائیل آغاز شد. خواسته اصلی این اردوگاه این است که U of T از شرکت هایی که دارای روابط مالی با اسرائیل هستند، به ویژه آنهایی که با نیروهای دفاعی اسرائیل (IDF) مرتبط هستند، واگذار شود. در حالی که این اردوگاه می گوید از مقاومت فلسطین حمایت می کند، اقدامات و بیانیه های آن این نگرانی را ایجاد کرده است که مشروعیت اسرائیل، تنها کشور یهودی جهان که نیمی از جمعیت یهودی جهان را در خود جای داده است را زیر سوال می برد. علیرغم اعلام همبستگی با آرمان فلسطین، به نظر می رسد ایدئولوژی های این اردوگاه اصول اساسی دموکراسی و احترام به حقوق بشر را رد می کنند.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

به عنوان مثال، شعارهای استفاده شده در اردوگاه های U of T مانند “انتفاضه”، “از رودخانه تا دریا” و “راه حل یک دولت” مستقیماً خواستار نسل کشی یهودیان و از بین بردن دولت اسرائیل است. این مواضع افراطی نه تنها باعث ایجاد شکاف در جامعه دانشگاهی می شود، بلکه خشونت را به عنوان نوعی تبلیغات عادی می کند.

حمزه حویدی، مدافع فلسطینی برای صلح در غزه، معتقد است که اقدامات آنها به نفرت عمیق از یهودیان دامن می زند و به یهودی ستیزی کمک می کند. از زمان شروع اردوها، تماس ها با پلیس برای جنایات ناشی از نفرت افزایش یافته است که پس از شروع تظاهرات افزایش یافته است. موارد یهودستیزی گواه فضای فزاینده ترس و خصومت نسبت به جامعه یهودی است.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

علاوه بر این، این صداها نه تنها تلاش می‌کنند دیدگاه‌های یهودی و اسرائیلی را ساکت کنند، بلکه واقعیت فلسطینیان تحت رژیم تروریستی اسلامی حماس را نیز تحریف می‌کنند. هویدی داستان شکنجه و ظلم خود به دست حماس را به اشتراک گذاشت و تاکید کرد که اکثر طرفداران فلسطینی در این اردوگاه ها در گذشته زمانی که حماس رنج و عذاب مردم غزه را تحمیل می کرد سخنی به میان نمی آوردند و اکنون نیز از حماس تقاضای تسلیم نمی کنند. .

دلیل ادامه این جنگ این است که در 7 اکتبر 2023، گروه تروریستی نسل کش حماس 1200 نفر را در غزه کشت و 220 نفر را ربود. با این حال، جامعه بین المللی این سازمان تروریستی را مسئول نمی داند. حماس بیش از 20 سال است که با ساختن سیستمی از تونل ها برای پرتاب موشک به اسرائیل، مردم غزه را سرکوب کرده است. وضعیت اسفبار گروگان‌هایی که هنوز در غزه به دام افتاده‌اند و از آزار جسمی و روحی روزانه رنج می‌برند، همواره نادیده گرفته شده است. در حالی که یک طرف به دنبال صلح واقعی است، طرف دیگر روایت خطرناکی را بر اساس ایدئولوژی و نفرت افراطی اسلام گرا ترویج می کند. ادامه وجود این اردوگاه ها گواه حمایت از این ایدئولوژی در اینجا در کانادا است.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

ویدیوی توصیه شده

بارگذاری...

پوزش می طلبیم، اما این ویدیو بارگیری نشد.

تساهل مستمر دانشگاه با این معترضان در زمینه‌هایشان پیامدهای بلندمدتی برای شهرت آن به‌عنوان محل یادگیری و گفتمان خواهد داشت. اردوگاه ها از مردم می خواهند که هویت خود را نشان دهند یا از شخصی برای ورود آنها ضمانت کند، که می تواند به عنوان نوعی نمایه سازی و اعمال قدرت بر کسانی تلقی شود که ممکن است روایت های مضر در حال پخش را به چالش بکشند. این واقعیت که این اردوگاه ها به روی هرکسی که به ایدئولوژی های رادیکال پایبند نیست بسته است نشان می دهد که این نه تنها یک مشکل یهودی ستیز، بلکه حمله به دموکراسی و آزادی بیان است.

با این حال، مریک گرترلر، رئیس U of T اجازه داده است که این اردوگاه های غیرقانونی برای بیش از یک ماه ادامه یابد، غافل از تأثیرات مخربی که بر کارکنان و دانش آموزانی که مدرسه و جامعه یهودی را گرامی می دارند. این اردوگاه ها نه تنها امنیت جوامع یهودی را تهدید می کند، بلکه بر نحوه رفتار ما با یکدیگر در جامعه نیز تأثیر می گذارد. همه ما سزاوار این هستیم که احساس برابری کنیم، با احترام و عزت با ما رفتار شود و با هم برای تغییرات مثبت تلاش کنیم. کی سوخت نفرت یهودیان خاموش می شود؟ بشریت چند تظاهرات نفرت انگیز دیگر را به بهانه مبارزه برای عدالت اجتماعی اجازه خواهد داد؟

U of T باید به دنبال نمونه دانشگاه یورک که همین مشکل را حل کرده است، اردوگاه ها را سرکوب کند به سرعت برای محافظت از جامعه خود U of T باید ایمنی دانش آموزان و کارکنان خود را در اولویت قرار دهد. وقت عمل است نه به تعویق انداختن!

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید