جراح عمومی ایالات متحده خشونت با اسلحه را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی اعلام کرده است


محتوای مقاله

واشنگتن (AP) – جراح عمومی ایالات متحده روز سه شنبه خشونت با اسلحه را یک بحران بهداشت عمومی اعلام کرد که ناشی از افزایش سریع تعداد جراحات و مرگ و میر ناشی از اسلحه در این کشور است.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

این توصیه که توسط دکتر ویوک مورتی، افسر ارشد پزشکی کشور صادر شده است، در حالی ارائه می شود که ایالات متحده با یک آخر هفته تابستانی دیگر دست و پنجه نرم می کند که با تیراندازی های دسته جمعی که ده ها کشته یا زخمی برجای گذاشته است، دست و پنجه نرم می کند.

مورتی در مصاحبه ای تلفنی به آسوشیتدپرس گفت: “مردم می خواهند بتوانند در محله های خود قدم بزنند و ایمن باشند.” “آمریکا باید جایی باشد که همه ما بتوانیم به مدرسه، کار، سوپرمارکت، خانه عبادت خود برویم بدون اینکه نگران باشیم که زندگی ما به خطر بیفتد.”

برای کاهش مرگ و میر ناشی از اسلحه، مورتی از ایالات متحده می‌خواهد که تفنگ‌های خودکار را ممنوع کند، بررسی‌های پیشینه جهانی را معرفی کند، صنعت را تنظیم کند، قوانینی را تصویب کند که استفاده از آن‌ها را در مکان‌های عمومی محدود می‌کند و افرادی را که اسلحه‌های خود را ایمن نگه نمی‌دارند مجازات کند.

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

هیچ یک از این پیشنهادها نمی تواند در سطح ملی بدون تصویب قانونی کنگره که معمولاً از اقدامات کنترل اسلحه منحرف می شود، اجرا شود. با این حال، برخی از قانونگذاران ایالتی برخی از پیشنهادات افسر ارشد پزشکی را پذیرفته اند یا ممکن است در نظر بگیرند.

مورتی با استناد به یک نظرسنجی در سال گذشته که نشان داد اکثر آمریکایی‌ها حداقل گاهی نگران هستند که یکی از عزیزان ممکن است توسط اسلحه گرم آسیب ببیند، گفت: «توافق گسترده» وجود دارد که خشونت با اسلحه یک مشکل است. بیش از 48000 آمریکایی در سال 2022 بر اثر شلیک گلوله جان خود را از دست خواهند داد.

توصیه‌های او وعده می‌دهد که بحث‌برانگیز خواهد بود و مطمئناً قانون‌گذاران جمهوری‌خواه را که اکثر آنها – دو بار – با تایید مورتی مخالفت کردند، به دلیل ادعاهای او در مورد خشونت با اسلحه، سر و صدا خواهد کرد.

مورتی هشدارهایی درباره روندهای سلامتی نگران کننده در زندگی آمریکایی، از جمله استفاده از رسانه های اجتماعی و تنهایی صادر کرده است. از زمانی که تاییدیه او به عنوان جراح عمومی در سال 2014 توسط لابی اسلحه و جمهوری خواهان که با اظهارات گذشته او در مورد سلاح گرم مخالفت کردند، از صدور توصیه مشابه خودداری کرده است.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

مورتی در نهایت به سنا قول داد که “هیچ قصدی برای استفاده از دفتر خود به عنوان جراح عمومی به عنوان صندلی قلدر برای کنترل اسلحه ندارد.”

رئیس جمهور وقت دونالد ترامپ، مورتی را در سال 2017 برکنار کرد، اما رئیس جمهور جو بایدن، مورتی را مجدداً در سال 2021 به این سمت منصوب کرد. او در دومین جلسه تایید صلاحیت خود، به سناتورها گفت که اعلام اسلحه به عنوان یک بحران بهداشت عمومی در دوره جدید تمرکز او نخواهد بود.

اما او با فشار فزاینده ای از سوی برخی پزشکان و گروه های طرفدار دموکراسی برای صحبت بیشتر مواجه شده است. گروهی متشکل از چهار جراح سابق، از دولت بایدن خواستند تا در سال 2022 گزارشی درباره این مشکل تهیه کند.

مورتی به آسوشیتدپرس گفت: «اکنون زمان آن فرا رسیده است که این مشکل را از حوزه سیاست خارج کنیم و به حوزه سلامت عمومی وارد کنیم، درست همانطور که بیش از نیم قرن پیش با سیگار انجام دادیم.

تبلیغات 5

محتوای مقاله

گزارش افسر ارشد پزشکی در سال 1964، که آگاهی از خطرات سیگار را افزایش داد، تا حد زیادی به ترک دخانیات و مقررات صنعت نسبت داده می شود.

مورتی در توصیه خود با عنوان «خشونت با اسلحه: بحران بهداشت عمومی آمریکا» به ویژه کودکان و جوانان آمریکایی تحت تأثیر خشونت با اسلحه قرار دارند. تعداد خودکشی با سلاح گرم در سال های اخیر در میان آمریکایی های زیر 35 سال به طور قابل توجهی افزایش یافته است. تحقیقاتی که او گردآوری کرد نشان می دهد که احتمال مرگ کودکان در ایالات متحده در اثر جراحات گلوله نسبت به کودکان دیگر کشورها بسیار بیشتر است.

علاوه بر قوانین جدید، مورتی خواهان تحقیقات بیشتر در مورد خشونت با اسلحه است و از سیستم مراقبت های بهداشتی – که احتمالاً با توصیه های او همدلی بیشتری دارد – می خواهد تا آموزش ایمنی اسلحه را در طول ملاقات با پزشک ترویج کند.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید