رهبران مائوئی در نظر دارند اجاره تعطیلات را که بین گردشگران محبوب است محدود کنند


محتوای مقاله

هونولولو (AP) – آلیشیا هومیستون پس از بازدید از مائوئی و عاشق جنگل‌های بارانی، مزارع گدازه‌ای و نهنگ‌هایی که در ساحل جمع می‌شوند، آپارتمان خود را در لاهاینا خرید. او تقریباً سه بار در سال به آنجا سفر می کند و وقتی در هاوایی نیست خانه خود را برای مدت کوتاهی اجاره می دهد.

تبلیغات 2

محتوای مقاله

او در یک مصاحبه تلفنی از خانه‌اش در کوئر دوآلن، آیداهو گفت: «مائویی مکان رویایی من بود.

اما اکنون شهردار مائویی می‌خواهد اجاره املاک خود به گردشگران را برای هومیستون و هزاران نفر دیگر از مالکان آپارتمان غیرممکن کند. درعوض، او می‌خواهد که آنها به مدت طولانی به ساکنان محلی مائوئی اجاره داده شوند تا کمبود مزمن مسکن را برطرف کنند که پس از آتش‌سوزی مرگبار در آگوست گذشته که خانه‌های 12000 ساکن را سوزاند، به نقطه بحرانی جدیدی رسید.

پیشنهاد شهردار با موانع متعدد قانونی و بوروکراتیک روبرو است که از روز سه شنبه با جلسه کمیسیون برنامه ریزی مائوئی آغاز می شود. با این حال، این موضوع بحث داغی را در مورد آینده یکی از مشهورترین مقاصد گردشگری جهان برانگیخت: آیا مائوئی به گردشگرانی که اقتصاد محلی را تقویت می کنند، ادامه خواهد داد؟ یا برای رسیدگی به شکایات دائمی که بازدیدکنندگان سواحل و جاده‌های جزیره را شلوغ می‌کنند و مسکن را مقرون به صرفه نمی‌کنند، گردشگری را محدود می‌کند؟

محتوای مقاله

تبلیغات 3

محتوای مقاله

حدود یک سوم از بازدیدکنندگان مائویی از اجاره تعطیلات استفاده می کنند. آنها نسبت به هتل ها ارزان تر هستند و رزرو آنها در سایت هایی مانند Airbnb و VRBO آسان است. بسیاری از آنها آشپزخانه دارند تا خانواده ها بتوانند غذای خود را تهیه کنند.

آنها همچنین به یک منبع اختلاف تبدیل شده اند، به خصوص پس از آتش سوزی سال گذشته لاهاینا، مرگبارترین آتش سوزی جنگلی در ایالات متحده در بیش از یک قرن گذشته. آتش سوزی این شهر تاریخی را فرا گرفت و حداقل 101 نفر را کشت و چیزی جز آوار و خاکستر برای بلوک ها باقی نگذاشت. هزاران نفر از ساکنان محلی آواره به طور موقت در هتل هایی که معمولاً برای گردشگران طراحی شده اند اسکان داده شده اند و اکثر بازماندگان هنوز مسکن ثابتی ندارند.

حتی قبل از آتش سوزی، محققان دانشگاه هاوایی می گویند که مالکان زیادی املاک را به گردشگران اجاره می دادند – و مسکن جدید آنقدر کم ساخته می شد – که شهرستان مائویی از سال 2019 متحمل ضرر خالص مسکن شده است.

تبلیغات 4

محتوای مقاله

بارگذاری...

پوزش می طلبیم، اما این ویدیو بارگیری نشد.

جاستین تیندال، دانشیار در سازمان تحقیقات اقتصادی دانشگاه هاوایی، گفت: تجزیه و تحلیل سوابق مالیات بر دارایی نشان می دهد که 85 درصد از آپارتمان های شهرستان مائوئی متعلق به ساکنان خارج از ایالت است. حرکت آنها باعث افزایش 13 درصدی سهام مائویی می شود که به گفته تیندل تقریباً به طور قطع به کاهش قیمت خرید و کاهش اجاره بها منجر می شود.

ریچارد بیسن، شهردار مائوئی معتقد است که طبق پیشنهاد او، این اجاره‌های پایین‌تر ساکنان محلی را در مائوئی نگه می‌دارد زیرا مالکان غایب مجبور خواهند شد واحدهای خود را بفروشند یا آنها را اجاره کنند.

7000 آپارتمان در مناطق آپارتمانی وجود دارد، از جمله 2200 آپارتمان در غرب مائوئی در نزدیکی منطقه سوخته لاهاینا، و حدود نیمی از اجاره های کوتاه مدت قانونی مائوئی را تشکیل می دهند. در صورت تصویب، تغییرات حداکثر تا 1 ژوئیه 2025 در غرب مائوئی و 1 ژانویه 2026 در جاهای دیگر اعمال خواهد شد.

تبلیغات 5

محتوای مقاله

“ما درک می کنیم که دادن و گرفتن وجود خواهد داشت. بنابراین سوال این است که مهمترین چیز چیست؟ بیسن ماه گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت. “اولویت من اسکان مردم محلی ما است – به ویژه اکنون.”

همیستون، رئیس انجمن صاحبان خانه هاوایی، که با این لایحه مخالف است، اگر این لایحه به قانون تبدیل شود، آپارتمان یک خوابه خود در کنار اقیانوس را که دو دهه پیش خریده بود، نمی فروشد. او همچنین برای اجاره بلندمدت برنامه ریزی نمی کند.

«این به توانایی من برای استفاده از اموالم نیاز دارد. و من آن را برای استفاده خودم خریدم.» “من آنجا را دوست دارم.”

برخی هشدار می دهند که کاهش عرضه اقامتگاه برای بازدیدکنندگان، صنعت گردشگری را که اقتصاد مائوئی به آن وابسته است، نابود می کند، اگرچه حامیان لایحه شهردار می گویند که بسیاری از اقامتگاه ها باقی خواهند ماند و هتل ها اتاق های خالی برای اقامت بازدیدکنندگان خواهند داشت.

تبلیغات 6

محتوای مقاله

پل بروبیکر، اقتصاددان هاوایی، تخمین زد که تغییر قوانین برای واحدهای آسیب دیده، که یک سوم اقامتگاه‌های بازدیدکنندگان مائویی را تشکیل می‌دهند، به کاهش 33 درصدی گردشگران منجر می‌شود و 14000 شغل برای مائوئی به همراه خواهد داشت. او آن را “آهسته قطار خراب” خواند که منجر به “تصادف اقتصادی و سوختن” می شود.

آلیس لی، رئیس کانتی مائویی، گفت که در حالی که مسکن برای ساکنان یک نگرانی واقعی است، شورا همچنین باید چالش های قانونی صاحبان املاک و آسیب احتمالی به درآمد مالیاتی را در نظر بگیرد.

او گفت که این شهرستان سالانه 500 میلیون دلار مالیات بر دارایی جمع آوری می کند و بیش از 40 درصد از اجاره های کوتاه مدت است که با نرخی بالاتر از مسکن های تحت سکونت از مالکان مالیات می گیرند.

«بیش از 600 نفر به خاطر آتش سوزی از ما شکایت می کنند. ما خیلی دعوا داریم آیا واقعاً می‌خواهیم خودمان را در موقعیتی قرار دهیم که هزاران نفر دیگر را دعوت کنیم؟» لی گفت. من واقعاً چنین فکر نمی‌کنم، زیرا دغدغه اصلی من در حال حاضر، در این مرحله، پرداخت قبوض و روشن نگه داشتن چراغ‌ها است.»

تبلیغات 7

محتوای مقاله

این شهرستان 300,000 دلار برای بررسی تأثیر این لایحه بر درآمد مالیاتی و مشاغلی مانند خدمات محوطه سازی و نظافت اختصاص داد.

جرمی استیس، نماینده املاک و مستغلات متولد مائوئی و همسرش 12 سال را صرف ساختن این شرکت کردند، شرکتی که امروزه بیش از 40 اجاره تعطیلات را مدیریت می کند، عمدتا برای سایر مالکان. استیس که همچنین رئیس انجمن اجاره تعطیلات مائویی است، گفت: حدود نیمی از آنها تحت تأثیر این اقدام قرار خواهند گرفت.

استیس مطمئن نیست که ساکنان محلی اجاره کوتاه‌مدت را بخرند یا توانایی پرداخت آن را داشته باشند، حتی اگر برای مسکن دائمی در دسترس باشند.

به عنوان مثال، یک استودیو در Papakea، یکی از مجتمع های آپارتمانی مورد نظر، حدود 600000 دلار به فروش می رسد. او گفت که وام مسکن ثابت 30 ساله با نرخ بهره فعلی به اضافه کارمزد انجمن صاحبان خانه حدود 5000 دلار در ماه برای یک فضای کوچک است.

اگر محلی‌ها آن‌ها را نخرند و گردشگران آن‌ها را اجاره نکنند، شاید بلوک‌ها عمدتاً به عنوان خانه‌های دوم برای صاحبان نیمه‌وقت ثروتمند خالی بمانند – نتیجه‌ای حتی بدتر.

مت جاچوفسکی، مشاور داده‌های مسکن مائویی، گفت: برای جلوگیری از آن، شهرستان باید مالیات خانه‌های دوم را افزایش دهد، انگیزه‌هایی برای ترویج اجاره‌های بلندمدت ایجاد کند و ساخت‌وساز مسکن جدید را در اولویت قرار دهد.

وی گفت: تنها راه برون رفت از این بحران مسکن این است که تمام توان خود را برای افزودن مسکن بیشتر انجام دهیم.

محتوای مقاله

دیدگاهتان را بنویسید